Статті

Адапти́вний веб-дизайн (англ. Adaptive Web Design) — дизайн веб-сторінок, що забезпечує коректне відображення сайту на різних пристроях, підключених до інтернету, що й динамічно підлаштовується під задані розміри вікна браузера.

Донедавна найпоширенішим засобом перегляду сферичних 3D панорам і віртуальних турів була технологія Adobe Flash компанії Adobe. Добре заявивши себе в області показу віртуальних панорам, Flash швидко витиснув своїх конкурентів на ринку систем візуалізації віртуальних турів завдяки гарній якості відтворення панорам і багатим, майже не обмеженим можливостям авторинга. Популярні раніше формати Quicktime, DevalVR, спеціалізовані Java-скрипти та інші пішли в історію.

Сьогодні користувачі відкривають web-сторінки з допомогою різних екранів, починаючи від невеликих смартфонів до гігантських телевізорів. Якщо розробити дизайну сайту так, що він буде правильно працювати на різних розмірах екрану, це зробить його більш привабливим для різних відвідувачів, незалежно від пристрою, яким вони користуються. У цій статті, яка є вільним перекладом свіжої публікації провідної компанії-розробника RocketTheme буде розглянуто п'ять способів зробити ваш сайт більш дружнім для мобільних пристроїв.

Grav - новітня розробка провідної компанії RocketTheme, відомої на весь світ своїми шаблонами і розширеннями для систем Joomla, Wordpress та Magento. Grav - це швидка, проста і гнучка веб-платформа, основана на файлах. Для Grav не існує інсталяції, як такої. Необхідно просто розпакувати ZIP архів, і ваш сайт вже запущений і працює. У Grav аналогічні принципи, як і в інших CMS платформах на основі пласких файлів, але він має відмінну філософію дизайну, ніж інші.

Коли звичайний фотограф розповідає про фокусну відстань свого об'єктива, він припускає, що його співрозмовник також використовує однакові уявлення про розмір плівки, або розмір сенсора фотоапарата. У типових розмовах, можна почути такі висловлювання, як "я знімав на 17 мм", і всі знають, що "то був дуже ширококутний об'єктив."

Сферична карта - це найбільш поширений спосіб розгортання уявної замкнутої сфери. Зверніть увагу, що крім «сферичної карти» (Spherical map), для цього ж формату використовують інші назви: «Еквідистанційна проекція» (Equirectangular projection) або «Проекція широти-довготи» (Latitude-longitude projection).