Адаптивний веб-дизайн

Адапти́вний веб-дизайн (англ. Adaptive Web Design) — дизайн веб-сторінок, що забезпечує коректне відображення сайту на різних пристроях, підключених до інтернету, що й динамічно підлаштовується під задані розміри вікна браузера.

Метою адаптивного веб-дизайну є універсальність веб-сайта для різних пристроїв. Для того, щоб веб-сайт було зручно переглядати із пристроїв різних графічних роздільних здатностей і форматів, за технологією адаптивного веб-дизайну не потрібно створювати окремі версії веб-сайту для окремих видів пристроїв. Один сайт може працювати на смартфоні, планшеті, ноутбуці й телевізорі з виходом в інтернет, тобто на всьому спектрі пристроїв.

Історія адаптивного веб-дизайну

Вперше поняття адаптивного веб-дизайну (англ. Responsive Web Design) увів Ітан Маркотт в одній зі своїх статей у травні 2010 року. Згодом він випустив книгу за назвою «Responsive Web Design», присвячену даній технології.

Джеффрі Зельдман запропонував розширити поняття Ітана Маркотта, щоб воно покривало будь-які підходи, що забезпечують ясне візуальне сприйняття незалежно від характеристик екрана й інших обмежень користувацького пристрою.

З іншого боку, Аарон Густафсон випустив книгу «Adaptive Web Design: Crafting Rich Experiences with Progressive Enhancement», яка розглядає метод «поступового поліпшення» (англ. progressive enhancement) як важливу складову адаптивного дизайну.

В результаті серед веб-дизайнерів стали розуміти адаптивний дизайн як більш широке поняття, що включає «чутливий» дизайн (у якості однієї з реалізацій адаптивності) і поступове поліпшення.

Адаптивний сайт коректно відображається на всіх типах пристроїв

Адаптивний сайт створюється із застосуванням гнучких технологій: рухливої структури, адаптивних зображень і можливості використання специфічних функцій пристроїв. Охоплює всю вашу цільову аудиторію, доносячи основне посилання сайту до користувачів будь-яких пристроїв, що мають вихід в інтернет і вирішує завдання бізнесу з однаковою ефективністю як на моніторах більше 26 дюймів, так і звичайних ПК, екранах планшетів або комунікаторів.

Чому це актуально?

Більш 80% населення планети користуються мобільними пристроями, з них 1,2 міліарда використовують їх для виходу в інтернет. Обсяг продажів смартфонов збільшується щороку приблизно в 2 рази. Це відбувається на тлі різкого падіння продажів традиційних стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків.

Якщо сайти, створені без технологій адаптивного дизайну відкриваються на планшетах ще в більш-менш читабельному вигляді, то на мобільних пристроях й гаджетах вони виглядають "поламаними", частина інформації взагалі може не показуватися або її перегляд сильно ускладнений.

Це й зрозуміло, адже раніше не було такого спектра доступних мобільних пристроїв, у світі комп'ютерів правили стаціонарні настільні комп'ютери або ноутбуки з звичною шириною екрана не менше 800 px. Саме під такі розміри й підлаштовувались розробники веб-сайтів.

Тепер же, у зв'язку з масовим використанням мобільних пристроїв, різко зріс попит на технології адаптивного дизайну. Власникам усіх раніше створених сайтів доведеться зіштовхнутися з необхідністю оновлення всіх старих сайтів для того, щоб не втратити величезну аудиторію власників мобільних пристроїв.

Переваги сайтів з адаптивним дизайном

Компанія Google — законодавець на ринку пошуку й пошукової оптимізації — наполегливо рекомендує використовувати адаптивне верстання при створенні сайтів. Користувачі пошуку повинні отримувати весь контент у коректному вигляді, незалежно від того, які пристрої для виходу в Інтернет вони використовують. Отже, сайти із адаптивним дизайном будуть розташовуватися вище в результатах мобільного пошуку. І це тільки початок.

  • Велике охоплення аудиторії
  • Краща видимість у пошукових системах
  • Постійний акцент на контент-маркетинг
  • Використання нових функціональних можливостей
  • Керування в одній CMS представленням сайту для всіх платформ
Замовити сайт з адаптивним дизайном